Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cat este amenda penală?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cat este amenda penală?

Dacă s-a cerut în instanță de către procuror, amânarea, în cazul conducerii sub influenta alcoolului, ce verdict putem aștepta? Soluția o așteptăm pe 14 dec. Se poate evita anularea permisului și care ar fi amenda?
victoriatofan, utilizator