Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP) ...

Confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)

Buna seara, vin pe scurt cu o intrebare la urmatoarea situatie. Acum aproape 2 ani un fost angajat a venit in vizita la colega ce era de servici si profitand de neatentia ei ( s-a dus la toaleta ) a mers la casa de marcat si a furat o suma de bani . Cand am aflat de cele intramplate am sesizat politia ulterior depunand plangere si de asemenea punand la dispozitie organelor de cercetare filmarea completa a evenimentului in care se vede clar ce s-a intamplat. Aici vine intrebare, in 2 ani nu s-a intamplat nimic , astazi, intamplator observ pe portal dosarul in care atat respectivul cat si subsemnatul aparem cu calitatea de " Intimat " , iar obiectul cauzei Confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP) . Este o gluma proasta a procurorului, eroare de sistem sau cum ar trebuii sa interpretez lucrurile ? Multumesc anticipat.
allexs96, utilizator