Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. După 14 ani de concubinaj și doi copii ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. După 14 ani de concubinaj și doi copii poate fi dată afară mama ...

Buna ziua. După 14 ani de concubinaj și doi copii . Poate mama fi data afara de concubin din apartamentul cumpărat pe numele lui? Contribuind și mama la achitarea ap,dar fără dovezi..
da, poate fi evacuata.
Concubinajul nu-i recunoscut prin lege, nu are nici o valoare.
Un copil de 13 ani jumate și un bebe de 8 luni. ,cum adică sa ma dea afara ? Am locuit 14xani jumate impreuna !!

MikaM a scris:

Buna ziua. După 14 ani de concubinaj și doi copii . Poate mama fi data afara de concubin din apartamentul cumpărat pe numele lui? Contribuind și mama la achitarea ap,dar fără dovezi..

Cum se poate după 14 ani împreună? Cu un copil de 13 ani și unu de 8 luni...el fiind și cu probleme , a fost internat la obreja, și acum se răzbuna degeaba pe mine și pe copii vrând sa ne dea afara din casa

gi-jane2 a scris:

da, poate fi evacuata.

era vb de dvs, nu si de copii.
Casa e bun propriu, poate cere evacuarea dvs. Nu conteaza cat ati stat impreuna.
gi-jane2, moderator