avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducerea sub influența alcoolului.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducerea sub influența alcoolului.

Bună ziua !
Am încheiat un dosar penal oe baza conducerii sub influența alcoolului .
Am primit o hotărâre cu amânarea aplicării pedepsei și un termen de supraveghere de 2 ani, însă în termenul de supraveghere Am obligația de a nu conduce autoturisme care necesita permis de conducere .
Ulterior am făcut o cerere pentru modificarea/încetarea obligației de a nu conduce autovehicule care mi a fost admisa .
Cum procedez sa îmi iau permisul înapoi și când?
Mulțumesc .!

Alte discuții în legătură

Bună ziua ! am finalizat un dosar pentru conducerea unui vehicul ... Niță Valentin Cătălin Niță Valentin Cătălin Bună ziua ! Am finalizat un dosar pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului . S a finalizat cu amânarea aplicării pedepsei însă în ... (vezi toată discuția)
Amanarea aplicarii pedepsei ContSters440914 ContSters440914 Buna ! Am doua dosare penale in desfasurare , la care s-a dispus amanarea aplicarii pedepsei . Dosarele sunt de natura rutiera . Acuma daca am primit amanarea ... (vezi toată discuția)
Conducere sub influienta alcoolului pyl pyl Buna ziua,am si eu o intrebare:am condus masina pe drumurile publice sub influienta alcoolului in 2013,iar in 2014,am facut un acord de recunoastere a ... (vezi toată discuția)