avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 470 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pfa cu venituri mici.In 2025 voi plati cass?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pfa cu venituri mici.In 2025 voi plati cass?

pfa cu venituri mici.In 2025 voi plati cass obligatoriu 1.980 lei pentru 2024. intrebare, pentru care an rezulta ca sunt asigurat in sistem. Mentionez ca actualmente nu figurez asigurat,nu am card de sanatate.
Ultima modificare: Marți, 13 Februarie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Cass la pfa-urile cu venituri mici in 2024? Brancoveanu Roxana Brancoveanu Roxana Vă rog tare mult! Pfa-urile cu venituri mici in 2024, In 2025 vor plati cass obligatoriu 1.980 lei pentru 2024? (vezi toată discuția)
Am un pfa pe care nu-l folosesc ;venituri 0 in declaratii. Mira28 Mira28 Buna! Am un PFA pe care nu-l folosesc (venituri 0 - atat in declaratii, cat si in cont ) si depun anual declaratia unica, fara a plati alte taxe. Am obligatia ... (vezi toată discuția)
Aș dori să plătesc cass în mod voluntar, ca persoană fizică. catalindumitr90 catalindumitr90 Aș dori să plătesc CASS în mod voluntar, ca persoană fizică, fără să am venituri. Ce trebuie să fac? (vezi toată discuția)