avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum aflu numele firmei?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum aflu numele firmei?

1.cum pot afla numele unei firme, daca am numai adresa exacta a sediului social,si numele comercial al restaurantului care se afla la adresa respectiva?
2.administratia financiara imi poate da copie dupa contractul de inchiriere care sta la baza obtinerii sediului social sau registrul comertului?
Cel mai recent răspuns: nicky7 , utilizator 17:01, 13 Noiembrie 2006
de la Registrul Comertului. de acolo afli tot ce vrei sa stii despre firma.
multumesc pt raspuns,intrebarea urmatoare ar fi:
daca am date exacte si veridice-ca sediul social e obtinut in baza unor documente false ce am de facut???
aveti vreun inters legitim in a ataca incheirea de inmatriculare ?(depinde oricum daca mai sunteti in termen)
~ Conținut șters la cerere ~
problema e ca atat cat nu stii numele firmei, nu stiu cat te pot ajuta cei de la ORC. :-/
Dar daca ai o nemultumire poti sa te adresezi la OPC si dupa verificari o sa-ti comunice daca se confirma sau nu plangerea ta fata de SC.........;)

Alte discuții în legătură

Verificarea sediului unei firme axinte axinte Am in proprietate o garsoniera si din pacate am permis unor fosti colegi sa-si inregistreze o firma pe adresa garsonierei. Ma intereseaza sa stiu unde ma pot ... (vezi toată discuția)
Sediu srl alu alu Vreau sa infiintez un SRL, cu doi asociati. Unul dintre ei locuieste cu o ruda de gradul I, avand carte de identitate la acea adresa. Se poate folosi acea ... (vezi toată discuția)
Imobil cumparat - sediu firma anca_diana anca_diana Speta e urmatoarea: X cumpara de la Y un imobil cu acte in regula si dupa un timp incepe sa primeasca corespondenta cu destinatar o firma. A mers la registru ... (vezi toată discuția)