Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum aflu numele firmei?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum aflu numele firmei?

1.cum pot afla numele unei firme, daca am numai adresa exacta a sediului social,si numele comercial al restaurantului care se afla la adresa respectiva?
2.administratia financiara imi poate da copie dupa contractul de inchiriere care sta la baza obtinerii sediului social sau registrul comertului?
de la Registrul Comertului. de acolo afli tot ce vrei sa stii despre firma.
multumesc pt raspuns,intrebarea urmatoare ar fi:
daca am date exacte si veridice-ca sediul social e obtinut in baza unor documente false ce am de facut???
aveti vreun inters legitim in a ataca incheirea de inmatriculare ?(depinde oricum daca mai sunteti in termen)
~ Conținut șters la cerere ~
problema e ca atat cat nu stii numele firmei, nu stiu cat te pot ajuta cei de la ORC. :-/
Dar daca ai o nemultumire poti sa te adresezi la OPC si dupa verificari o sa-ti comunice daca se confirma sau nu plangerea ta fata de SC.........;)