avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 420 soluții astăzi
Forum Activitate necsu

Activitate necsu

Răspuns la discuția Perimare executare silita
Mentionez inca odata ca la ultima licitatie s-a adjudecat imobilul. Se mai poate cere perimarea?
In cadrul executarii silite imobiliare la a sasea licitatie s-a adjudecat un imobil. Intre a cincea si a sasea publicatie au trecut mai mult de 6 luni fara sa se faca niciun act. Se poate cere perimarea?
Banca nu a facut evidentierea si nici dezmembrarea imobilului pe apartamente. Poate sa faca publicatie de vanzare pe apartamente?
Banca nu va trebui sa-i despagubeasca pe promitenti cumparatori ai imobilelor needificate? Mentonez ca am notat promisiunile de vanzare asupra viitoarelor apartamente in Cartea funciara a terenului dupa ipoteca bancii. Banca vrea sa liciteze apartamentele extratabulare. Se poate asa ceva?
Banca nu va trebui sa-i despagubeasca pe promitenti cumparatori ai imobilelor needificate? Mentonez ca am notat promisiunile de vanzare asupra viitoarelor apartamente in Cartea funciara a terenului dupa ipoteca bancii.
Banca nu va trebui sa-i despagubeasca pe promitenti cumparatori ai imobilelor needificate? Mentonez ca am notat promisiunile de vanzare asupra viitoarelor apartamente in Cartea funciara a terenului dupa ipoteca bancii.
As vrea sa inchei un contract de imprumut. Garantia adusa e una mobiliara. Cum pot stipula in contract ca debitorul raspunde cu intreaga sa avere(mobiliara si imobiliara) in cazul executarii silite?
Dupa incheierea pv de receptie si intocmirea documentatiei topo pt intabulare voi avea nevoie de certificatul de atestare fiscala pe care nu cred ca-l voi primi. Cum pot intabula?
Sunt in litigiu cu Primaria si nu vrea sa-mi faca receptia la terminarea lucrarii.
Am depus la Primarie o cerere de receptie a lucrarilor prin care solicitam desemnarea unei persoane care sa participe la receptia lucrarilor. Nu mi s-a raspuns nici dupa 60 de zile. Vreau sa notific Primaria ca in termen de 10 zile sa desemneze o persoana si sa se prezinte la o ora si o data specificata pt receptia lucrarilor. Daca nu se prezinta, comisia de receptie va putea efectua receptia?