avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Activitate oana cali

Activitate oana cali

eu am ramas insarcinata in aprilie 2010 iar din martie pana in aprilie am fost in somaj dati de firma unde lucrez iar in aprilie ne-au chemat in apoi pentru dosarul de somaj imi trebuie anexa 14 cu ultimele 12 luni lucrate in care o sa intre si cele 3 luni de somaj mai am dreptul la somaj?
Răspuns la discuția divort
pai creditul la-am facut impreuna nu mi se pare corect
Răspuns la discuția divort
si cu banca cum ramane ?
Discuție divort
cum trebuie sa procedez la divort ? ...avem impreuna o fetita de 6 luni un apartament cu 2 camere pe care ne certam atunci cand l-am luat el a avut mai multi bani ca mine si acum el vrea mai mult din bani cind il vindem si un credit bancar facut impreuna pe care nu vrea sa il plateasca sa il platesc eu , creditul e pe numele meu eu sunt platitorul el e coplatitorul
sunt atat de speriata nu credeam ca o sa se intample asa dar aveti dreptate daca mi se inchide cartea de munca o sa-i dau in judecata nu o sa ma las de loc pt. ca eu nu am nici o vina si de ce sa pierd bani copilului
si eu ce fac ca nemernici au cunostinte peste tot si la itm si la casa de asigurari ce sanse am sa imi fac eu dreptate?
la mine nu mai e vorba de plata e vorba ca imi inchide cartea de munca ca nu am dus medicalul pe data de 21 cand scrie data primimiri dar doctorul mi la dat pe data de 27 luna aceasta si imi mai cere si declaratia iar eu nu o am
ieri am dus medicalul la serviciu si directoarea mi-a zis ca imi inchide cartea de munca pt ca am dus concediul prea tarziu iar cei de la casa de asigaurari nu o sa mi-l mai primeasca si o sa pierd indemnizatia pt. copil de 2 ani ,concediul meu e eliberat cu data de 21 .10.2010. si acum imi cer si declaratia care am semnat-o la doctor iar eu nu o am ca nu mi-a data-o si azi trebuie sa ma duc sa o cer eu nu stiu ce sa fac ce vina am eu ca doctorul mi-a dat concediul tocmai miercuri seara va rog ajutati-ma sunt disperata
asa stiam si eu ca medicalul se duce pana pe data de 5 a lunii urmatoare dar ei tot insista ca s-a schimbat legea medicalelor de anul acesta si trebuie adus in 24 de ore sa fie depus la cas
eu sunt in concediu medical din 21.10.2010 doctorul meu inca nu mi-a dat medicalul il iau miercuri iar dupa acest medical eu intru in prenatal iar directoarea firmei unde lucrez imi cere medicalul in 24 de ore si daca un il aduc ca nu am cum pina miercuri mi-a spus ca imi suspenda cartea de munca pe perioda medicalului motivul fiind ca cei de la casa de asigurari nu mi-l mai primesc ca il aduc prea tarziu ..eu ce fac in situatia asta ? .......eu trebuie sa nasc in ianuarie 2011...