avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Activitate Miki_lfm

Activitate Miki_lfm

Răspuns la discuția Pisici in scara blocului
Sunt sigura ca sunt pisici, cunosc diferentele dintre pisici si alte animale.Am omis eu sa specific ca in scara blocului acea vecina a adus si nisip, le ofera conditii!!!!
Buna ziua
In scara blocului, la soacra mea, o vecina de la parter a adunat 14 pisici.......le da sa manance, sa bea, ele isi fac nevoile acolo.Mai mult, se mai urca si pe masini, le zgaraie.Toti vecinii se cearta cu ea, dar nu vrea sa inteleaga
Este ceva de facut in acest sens?Ne putem adresa cuiva?
Va multumesc
Am si eu o problema, de cateva luni cutia postala este sparta, 5 lacate au fost furate.Am vb cu administratora blocului, dar nu are ce sa faca nu tine de ea.Raspunsul ei a fost ca este cineva care are ceva cu mine.Nu este adevarat, eu stau in acel bloc de 3 ani si 4 luni, nu am avut nimic cu nimeni, nu m-am certat cu nimeni.In fiecare seara in scara blocului sunt tot felul de derbedei, cine le deschide usa, nu se stie.
Ce as putea face??????Sunt cam disperata, in cutia postala primesc facturi si altele.Ultimul lacat a fost furat in acest week-end, pe data de 04.04.2014 lacatul era, pe data de 06.04.2014 nu mai era.In acest week-end noi nu am fopst in Bucuresti, si cand ne-am intors nu mai era lacatul, cutia goala.
Va rog frumos sa imi dati un sfat, unde m-as putea adresa
Multumesc