avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Activitate ana_cristina_23

Activitate ana_cristina_23

Domnule APAIDIU va multumesc foarte mult pentru ajutorul acordat
Am inteles acum, insa eu nu am decat certificatul de deces al mamei mele. Celelalte acte se afla in posesia tatalui meu si nu cred ca o sa pot sa le iau. Insa am o nelamurire daca celelalte parti nu sunt de acord eu pot sa deschid procesul?Si in ceea ce privesc cheltuielile pentru succesiune se vor imparti in mod egal la toti membrii?Va multumesc pentru raspuns si ajutor
Daca se ajunge la instanta pentru mostenire ce acte ar trebui sa prezint?Si daca partile nu sunt de acord procesul cat ar dura, aproximativ?Si as putea oare sa reusesc ceva, adica sa-mi iau dreptul daca celelalte parti nu sunt de acord?Multumesc mult pentru raspunsurile oferite pana in acest moment.
Parintii mei au cumparat acum 7 ani un apartament,la scurt timp mama mea a decedat. Apartamentul este pe numele ambilor parinti, in momentul de fata as vrea sa deschid procesul de succesiune.Suntem trei mostenitori eu, fratele meu si tatal meu. Ca sa pot sa-mi iau dreptul din partea mamei mele. As vrea sa mai stiu si cat mi-ar reveni din acest apartament. Multumesc anticipat!