avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 394 soluții astăzi
Forum Activitate tavianus

Activitate tavianus

Răspuns la discuția admitere inm 2010
Am "mirosit" bine ca nu vor lasa ei de izbeliste locurile acelea libere... Macar acum s-au mai limpezit apele.
Sa ne aruncam pe invatat, vine "sesiunea de iarna"! Spor tuturor!:D
Răspuns la discuția admitere inm 2010
Sa nu disperam! Simt ca se va da o noua runda, pentru cele 128 locuri neocupate. Sa ne gandim ca CSM si-a previzionat pentru promotia 2010-2012 ca va merge cu 200 de auditori si nu cu 72. Nu se poate sa se mearga timp de 2 ani cu 72 cursanti, avand in vedere ca pentru acestia sunt alocate fonduri pentru pregatire, cazare, si nu stiu altele ce ar mai putea fi. Daca, spre exemplu, nu se va da examen pentru completarea celor 200 locuri, nu vad cum vor adauga la examenul de anul viitor (pe langa presupusele 200 locuri ce vor fi) cele ramase de anul acesta.
Cum ar arata,oare, ca la INM sa fie, in 2012, 72 absolventi si, in 2013, 328 absolventi????
Răspuns la discuția admitere inm 2010
Bine, nu pe secunda,ci pe minut. Se mai poate si cu click-stanga, pe "soricel"...
Răspuns la discuția admitere inm 2010
justjustice a scris:

Da tavianus l-am vazut," mananc pe paine" tot ce tine de INM, CSM in ultimele zile

Mi-a placut prezentarea celor discutate. Mi-am facut o idee despre modul cum vad ei lucrurile.
Tocmai ma mai gandeam: Oare nu ia foc serverul de la CSM dupa mii de accesari pe secunda???
Răspuns la discuția admitere inm 2010
[ link extern ]
Ati citit acest articol?
Răspuns la discuția admitere inm 2010
Tipul acesta de testament l-am vazut prin cartile de povesti... I-a lasat lui cutare averea... "cu limba de moarte"...
Răspuns la discuția admitere inm 2010
ionel_ududec a scris:

O carte la fel de buna ca a lui neagu.
[ link extern ]

Pe asta o am, cu autograf de la autor.:)
Răspuns la discuția admitere inm 2010
Body a scris:

Eu am 31 de ani, 1 copil de 3 ani...si incerc ptr prima data la magistratura...dar la anul in primavara ca sa am timp de grile si spete...greu sa te aduni la varsta asta....prietenii zic ca sunt nebuna(m-am lasat si de job si stau acasa).

Aceia care cred asta despre tine nu le poti zice prieteni. Nimic nu te poate impiedica in realizarea a ceea ce ti-ai propus. Fii increzator in tine. Mult spor!
Răspuns la discuția admitere inm 2010
Am dat si eu anul asta, prima data si am luat 40 puncte. Nici nu prea am citit, ce-i drept. Dar e bine, vorba profilor de la generala, aste e o "nota de incurajare". Din octombrie pina in aug la anul mai sunt aprox 10 luni, cam doua luni si jumatate pe fiecare materie. Si mai sunt si exercitiile de logica... Putin timp, din punctul meu de vedere.
Spor la invatat, tuturor!
allysa, nu s-a sfarsit totul cu acest examen. Tine minte, cine e suparat acum, va fi vesel anul viitor.:)
am dat si eu prinma data in acest an, cu toate ca ar fi trebuit sa dau mai demult. Am scos 40 puncte, deloc rau, recunosc ca nu am invatat. Spor la invatat si ai sa vezi la anul ca lumea va avea alte culori.