avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1832 soluții astăzi
Forum Activitate catinca_ana

Activitate catinca_ana

Ma scuzati ca revin, dar nu cred ca raspunsul dvs se potriveste in cazul meu.
Eu sunt persoana fizica neautorizata( nu sunt PFA, AF) etc. Sunt o persoana care s-a mutat dintr-un oras in altul si are la vechea unitate fiscala (Suceava) inregistrat un contract de inchiriere.
Cum trebuie sa procedez pentru a fi luata in evidenta la noua unitate fiscala (Bacau) pentru a-mi putea plati in continuare impozitul pe chirii?
Multumesc!
Sunt o persona fizica care m-am mutat cu domiciliul de la Suceava la Bacau.
La Suceava aveam pe rol niste contracte de inchiriere pentru care ultima rata este pe 15 decembrie 2009.
Intrebare:
Cum trebuie sa procedez pentru schimbarea domiciliului fiscal, deoarece am inteles ca OMEF nr. 419/2007 nu se aplica in cazul persoanelor fizice (pe CNP).
Multumesc!
Sunt o persoana fizica care are pe rol un dosar de insolvabilitate la administratia financiara.
Am avut o masina pe care am vindut-o la fier vechi fara sa am vreun document in acest sens.
Unitatea fiscala a facut demersuri la Primarie si la Serviciul public comunitar si din raspunsurile primite rezulta ca figurez cu autoturism cand de fapt eu nu il mai detin.
In acest sens, am dat o declaratie pe propria raspundere la administratie la serviciul de executare silita, in vederea finalizarii dosarului de insolvabilitae.
Intrebare:
Dat fiind situatia prezentata, pot fi declarat insolvabil fara bunuri urmaribile, avand in vedere ca de fapt eu nu mai detin acest autoturism?