Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... insolvabilitate persoane fizice
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

insolvabilitate persoane fizice

Sunt o persoana fizica care are pe rol un dosar de insolvabilitate la administratia financiara.
Am avut o masina pe care am vindut-o la fier vechi fara sa am vreun document in acest sens.
Unitatea fiscala a facut demersuri la Primarie si la Serviciul public comunitar si din raspunsurile primite rezulta ca figurez cu autoturism cand de fapt eu nu il mai detin.
In acest sens, am dat o declaratie pe propria raspundere la administratie la serviciul de executare silita, in vederea finalizarii dosarului de insolvabilitae.
Intrebare:
Dat fiind situatia prezentata, pot fi declarat insolvabil fara bunuri urmaribile, avand in vedere ca de fapt eu nu mai detin acest autoturism?
Cereti o adeverinta de la firma de fier vechi si de la politie - pentru ca ati radiat-o dvs. sau politia din oficiu.