avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 404 soluții astăzi
Forum Activitate ade

Activitate ade

Sal All,

Pentru firma la care lucrez in prezent trebuie sa intocmesc o strategie a managementului relatiilor cu clientii. Din nefericire nu am studii de specialitate in acest domeniu, pe google am cautat si nu am gasit material documentar, doar descrieri ale programelor firmelor care ofera software cu CRM.
Va rog ajutati-ma, orice proiect, material documentar imi poate fi foarte folositor.

Va multumesc.
Sal all!
Lucrez la o firma care comercializeaza filme pe DVD. O televiziune e interesata sa cumpere DVD-uri cu drept de difuzare a filmelor. Va rog daca se poate sa ma ajutati cu legislatie ceva. Eu nu am inteles: dreptul de difuzare il cumpar eu de undeva si il vand clientului? Sau cand achizitionez filmele destinate vanzarii, implicit pretul include si acest drept? Va multumesc mult, pe google mi-am cam prins urechile, nu am gasit nici o lege sau vreun text explicit.
Răspuns la discuția ajutor acreditiv
X-(:((X-( NIMIC?!?!?! Mai fac un apel umanitar! Ajutati un biet om sa-si faca studiu pentru licenta! Voi chiar nu lucrati cu acreditiv???? E cea mai sigura modalitate pentru plati internationale! Hellooo?!
X-(X-(X-(
De luni de zile ma chinui sa fac un studiu de caz despre plata unui acreditiv documentar, studiu, necesar lucrarii mele de diploma, "Acreditivul documentar"... Deci... Eu nu mai supoooort.... am cautat polita de asigurare de mi-a venit rau pe net, in romana, engleza, frangleza etc...X-(... nici CMR nu gasesc (scrisoare de transport rutier)... Garrrrr!!!! Studiu de caz l-am facut, am stabilit partenerii, termenii si conditiile dar nu posed aceste documente.
So... daca cineva are un studiu de caz de vanzare despre plata unui acreditiv documentar, nu importa de care, platesc!!! Daca cineva are documentele acestea, sau macar unele din ele sau acreditiv sau orice crede ca ma ajuta, platesc!!!
Va rog ajutati-ma, sunt un caz disperat, mai e o luna pan' la licenta si tre' sa mai si copertez lucrarea. Am ajuns sa fac lucruri josnice pentru acest scop: ca de exemplu sa hartuiesc o angajata Finans bank, dandu-ma importator si solicitand documente, dar ulterior femeia si-a dat seama... de asemenea am atacat si mailurile unor companii de asigurare si transport international de marfa din tara noastra dar... din nou: NIMIC... plsssss, nu vreau 7 la liceeeentaaaaa.... o sa-mi nenorocesc viataaa :((:((:((... B.t.w., polita de asigurare cica nu tre' sa fie cargo ca m-am interesat, tre' sa fie polita care acopera 110% din valoare, impotriva tuturor riscurilo chiar si acelor de razboi... ya right...
Va multumesc din suflet!
Salut. Lucrarea mea de licenta este despre acreditivul documentar. Va rog mult daca puteti sa ma ajutati, sa imi transmiteti pe mail sau sa vin eu la firma, niste documente utile pentru acreditiv (scrisoare de trasura sau conosament, polita de asigurare etc.); aceste formulare pot fi necompletate sau completate, mie imi trebuie sa le pot atasa deoarece le tratez pe fiecare in parte; daca aveti si alte materiale va sunt recunoscatoare;
Răspuns la discuția stoc
pai cu siguranta furnizorul a gresit din moment ce ti-a facut storno la alt pret... e ilogic. vorbeste cu el, vezi ce spune;
Răspuns la discuția formule de calcul pentru anuitate
am gasit-o, multumesc; stie cineva o formula de calcul pentru a afla valoarea maxima a unui imprumut in functie de dobanda lunara platita, sau de rata dobanzii... sau de... orice... #-o... aidk.. orice idee e bine venita :D
Sal. Imi poate spune cineva o formula de calcul pentru anuitate? Plss.
Răspuns la discuția deschidere srl
Aha, deci; oki, va multumesc mult.
Răspuns la discuția deschidere srl
Carmen multumesc da' nu stii cam cu aproximatie cat ar fi? NU vreau nimic la urgenta, deci in conditii normale in jur de ce suma se percepe la cabinete de avocatura?