Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... DVD-uri cu drept de difuzare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

DVD-uri cu drept de difuzare

Sal all!
Lucrez la o firma care comercializeaza filme pe DVD. O televiziune e interesata sa cumpere DVD-uri cu drept de difuzare a filmelor. Va rog daca se poate sa ma ajutati cu legislatie ceva. Eu nu am inteles: dreptul de difuzare il cumpar eu de undeva si il vand clientului? Sau cand achizitionez filmele destinate vanzarii, implicit pretul include si acest drept? Va multumesc mult, pe google mi-am cam prins urechile, nu am gasit nici o lege sau vreun text explicit.
~ Conținut șters la cerere ~