avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Activitate desiro

Activitate desiro

daca nu te superi dumitale cat vroiai sa-mi dea?vreo 5 ani?
am fost fraier,am gresit asta e,doar nu am facut crima.

buna,eu am fost in aceeasi situatie ca si tine,pe data de12.09.2009 mi sa intamplat si de abia anul asta sa terminat procesul.dar pe mine ma mancat in fund fiind indrumat de un super avocat sa fac recalculare si ma luato in barba.am primit doua luni cu suspendare,pt ca mi-am recunoscut fapta,iti recomand la fel sa faci.am avut aceleasi rezultate ca si tine.
Răspuns la discuția 2,12 alcoolemie in sange
si eu acum ce ar trebui sa fac,sa tac din gura,m-a vazut cu masina cu nr straine si ce a zis ca e rostul de ceva banii.de asta a ajuns tara asta unde ajuns,cine tipa mai tare ala e destept.daca nu avea nimic de ascuns si era si el corect mergea si el la etilotest.ce credeti ca au discutat pe hol amandoi,nici intr-un caz de politica.
Răspuns la discuția 2,12 alcoolemie in sange
ai dreptate ca ceva nu se leaga:de ce nu a fost dus o data cu mine la etilotest(localitatea unde a avut loc incidentul nu are post de pol dotat cu asa ceva),de ce a fost chemat de acasa dupa 4 ore si pus sa sufle intr-o fiola,de ce a dat declaratia a doua zi,de ce cand am ajuns in fata postului de politie ma asteptau vreo 4 "smecheri" si tipau la mine sa ii dau banii,de ce cand am intrat in sediu eu am fost pus sa dau declaratie iar el a fost chemat afara de catre agent si dupa ce au discutat vreo 10 min trimis acasa?cam multe nu se leaga domnul meu.
Răspuns la discuția 2,12 alcoolemie in sange
am auzit de constatare amiabila,dar daca nu a vrut nici int-un fel.iar agentul nu la trimis degeaba acasa,fiind si el baut(celalalt sofer),doar nu era sa-si infunde prietenul,doar erau din aceeasi localitate.am cazut eu si era destul.normal la un accident sunt testati amandoi soferi.de ce nu aprocedat asa?stiam ca legile sunt pt toti la fel.
Răspuns la discuția 2,12 alcoolemie in sange
acum nu zic ca nu am fost vinovat ca am condus baut.imi asum toata vina,pe mine ma deranjeaza ca numai eu am fost scos vinovat iar celalat scos basma curata
Răspuns la discuția 2,12 alcoolemie in sange
da,dar eu am fost luat de pe strada,cand am fost dus la etilotest,cum dovedeste agentul ca eram eu la volan?
buna seara.acum o saptamana in timp ce ma deplasam cu autoturismul pe un drum national,la efectuarea manevrei de depasire am atins oglinda autoturismului pe care l-am depasit.am ajuns amandoi conducatorii auto la postul de politie.eram sub influenta alcoolului(1,02)la etilotest si 2,12 la probe.eu m-am supus la toate aceste probe dar celalalt sofer a fost trimis acasa.la insistentele mele dupa vreo 4 ore a fost chemat de acasa si pus sa sufle intr-o fiola de sticla de prin 1998 cred.ce ma asteapta?poate cineva sa imi raspunda?
Răspuns la discuția 2.10 alcool in sange
buna ziua.am si eu o nelamurire.acum o sapt ma deplasam pe un drum public cu autoturismul,iar intr-o depasire am acrosat oglinda altui conducator auto,am mers amandoi la postul de politie,eram baut,soferul celalat afost lasat sa plece acasa iar eu am fost verificat cu etilotestul(1,02) si am dat si probe biologice(2,12).masinile nu au nici o zgarietura.pana le recoltarea probelor a durat cam o ora.la insistentele mele a fost adus si celalalt sofer dupa vreo trei ore si pus sa sufle int-o fiola de sticla din 1998 cred.ce ma asteapta?va multumesc.