avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Activitate chiorean vasile

Activitate chiorean vasile

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea informatie,
Am un PFA pot sa am in acelasi timp si IF.In OUG 44/2008 am inteles ca da cei de la ORC spun ca e nevoie sa inchid PFA pentru a deschide IF
Discuție Chiorean Vasile
Buna ziua ,
Va rog sa ma ajutati in identificarea codului CAEN pentru activitatea de livrare legume fructe la domiciliu.Produsele le iau direct de la producator sau depozite engro.
Multumesc!
Va rog sa-mi spuneti daca am vreun drept de despagubire pentru trecere conducta de gaz apartinand de transgaz peste terenul meu prorietate privataMentionez ca se afla conducta de prin anii 1970.Mulumesc
Buna ziua, Pe terenul meu in curte exista un stalp de curent retea din 1968.Am facut o petitie pentru scoaterea stalpului in afara curtii sau plata unei chirii catre distribuitor de energie electrica, raspunsul fiind ca terenurile pe care se afla retelele de utilitate publica conform legior in vigoare sunt in proprietatea statului.
Va rog sa-mi spuneti daca intradevar nu pot face nimic in aceasta situatie.
Multumesc!

Buna ziua,,va rog daca aveti informatii legate de finantarea srl-d pentru anu 2015
-activitatile eligibile
-conditii de eligibilitate etc
Buna ziua ,va rog urmatoarea informatie:
-daca urmez cursurile de formare profesionala tehnician topograf-am dreptul de-a ma autoriza ca si activitate independenta tehnician topograf?
Va rog cateva informattii de infiintarea unei fundatii non_profit scopul fiind de ajutore materiale (imbracaminte,alimente ,etc)pentru case de copii,case de batrani,etc
-va rog sa ma ajutati cu urmatoarea informatie:
-pasii de urmat pentru autorizarea de functionare a unei fabricute de dulceturi,gemuri,