Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... stalp de retea curent pe proprietate privata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

stalp de retea curent pe proprietate privata

Buna ziua, Pe terenul meu in curte exista un stalp de curent retea din 1968.Am facut o petitie pentru scoaterea stalpului in afara curtii sau plata unei chirii catre distribuitor de energie electrica, raspunsul fiind ca terenurile pe care se afla retelele de utilitate publica conform legior in vigoare sunt in proprietatea statului.
Va rog sa-mi spuneti daca intradevar nu pot face nimic in aceasta situatie.
Multumesc!

puteti sa mutati stalpu pe domeniu public doar daca suportati cheltuielile dumneavoastra