avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Activitate TomSlayer

Activitate TomSlayer

Răspuns la discuția PFA in IT (CAEN 6202)
Am rezolvat totul!

Multumesc pentru ajutor si indicatii!
La registrul comertului. Dupa ce primesti aprobarea pfa te poti duce la finante.

La registrul comertului in camera de asistenta te vor ajuta doamnele cu informatii si dosarul.
Sunt deacord cu raspunsul publicat mai sus de liail

Totul depinde de clauzele contractului de comodat. Daca in contract este specificat fapul ca comodatarul (scuzati cacofonia) suporta 100% din cheltuieli atunci este clara treaba.
Răspuns la discuția PFA in IT (CAEN 6202)
Au aprobat PFA pe caen 8299 Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a

Joi sau vineri vor elibera actele. Urmatorul pas este vizita la ANAF dupa care la Casa de sanatate?

Este o perioada de timp care trebuie sa treaca pentru a putea schimba domeniul principal de activitate al pfa?
Răspuns la discuția PFA in IT (CAEN 6202)
Am fost azi la ORC si dupa o discutie cu personalul am decis sa nu cer o auditie, ci sa modific codul caen in CAEN 8299 Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a si sa atasez diploma de licenta de la facultatea de litere

Răspuns la discuția PFA in IT (CAEN 6202)
Iti multumesc pentru raspuns. Probabil asa voi face. Deregula care este perioada de asteptare pentru o auditie?

Problema mea este urmatoarea: am oferta de munca concreta de la o firma din strainatate care are sediu si in ro, si nu pot ocupa postul fara pfa.

Eventual m-am gandit sa retrag dosarul si sa fac un pfa pe un alt domeniu (am diploma de la facultate de litere)
Răspuns la discuția PFA in IT (CAEN 6202)
6202, Am atasat o diploma de IT obtinuta in strainatate, si o scrisoare de recomandare de la o firma din bulgaria unde am lucrat ca administrator de sistem si programator timp de 2 ani.
Buna ziua,

as dori sa va intreb daca pot infiinta PFA, cod CAEN 8299
Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. cu diploma de facultate de stiinte si litere: Lb Romana - Lb Engleza

Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția PFA in IT (CAEN 6202)
Am primit si raspunsul:

Se va depune dovada calificarii, avand in vedere faptul ca certificatul dobandit nu este echivalat de catre institutul roman abilitat .
Răspuns la discuția PFA in IT (CAEN 6202)
Am predat ieri dosarul, azi dupa o verificare online am constatat ca solutia lor e amanarea


Data înregistrării: 05-06-2013
Termen soluționare: 25-06-2013
Termen eliberare: 26-06-2013
Data amânării: 06-06-2013
Tipul dosarului: Înmatriculare - Inmatriculare
Stadiu dosar: Cerere in solutionare
Soluție: Amanat

Stiti cumva de ce s-ar fi putut amana decizia 3 sapatamani?