avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate cristi_tmm

Activitate cristi_tmm

Răspuns la discuția iesire din indiviziune
multumesc mult de tot
Răspuns la discuția iesire din indiviziune
:( va rog, ma poate lamuri cineva, sau am expus eu idiot situatia?
Răspuns la discuția iesire din indiviziune
#-o greu cu termenii astia juridici. Deci, alt aviz de la cadastru?
Răspuns la discuția iesire din indiviziune
multumesc mult. deci, lucrurile stau in felul urmator:in urma vanzarii avem 3 extrase CF. unul pt.ap.1 , unde apare constructie+240mp/475, cu mine si sotul ca proprietari ,altul pt.ap.2 (la fel constructie+235mp/475 cu proprietarii care au cumparat) si un CF cu intreg terenul de 475mp unde sunem 4 proprietari. si nu am inteles de ce nu a facut notarul iesirea din indiviziune cand am facut si dezmembrarea constructiei. Mai avem nevoie de in alt aviz de la cadastru daca mergem, maine sa zic, la notar, pentru a vinde si ap.1? nu vreau sa ramana nici unul din proprietari incurcat cu celalalt. Multumesc mult.
nu stiu daca am nimerit unde trebuie... am si eu o mare nelamurire.am avut in proprietate, impreuna cu sotul meu, un teren de 475 mp pe care exista 2 constructii (cu 2 intrari, chiar pe strazi diferite).Am facut o apartamentare si unul din apart.l-am vandut. Au ramas ca parti comune gardul, podul, utilitatile, desi faptic totul e separat. si bineinteles terenul. Acum vrem sa vindem si celalalt apart. In baza documentatiei avizate de cadastru(pt.apartamentare) si cu acordul celor care au cumparat primul apart., bineinteles, in fata notarului, se poate face iesirea din indiviziune? sau daca nu, care este modalitatea? Multumesc mult.