avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Activitate ciiprian24

Activitate ciiprian24

Bugetul a fot calculat corect dar nu s-au virat sumele corecte de la fisc. Au fost diminuate cu 70 la suta in toate unitatile de invatamant din judet. Numai ca majoritatea scolilor au cerut rectificare si au luat necesarul pe trimestrul I din trimestrul IV. Pe cand la noi nu s-a facut lucrul acesta.
Probabil volum prea mare de munca!
Buna ziua! As vrea sa stiu si eu daca nu s-au efectuat pe primul trimestrul plata integrala (1/4 din suma totala aferenta a primului trimestru) deoarece nu s-au dat fonduri suficiente la buget pentru HJ cine este responsabil pentru aceasta situatie. In judet sunt doar cateva scoli care nu au platit integral 1/4 din suma cum prevede OUG 103/14.11.2013 si instructiunile MEN. Celelalte scoli, adica majoritatea covarsitoare, au facut plata prin transferarea banilor din semestrul Iv in semestrul I.
Din punctul meu de vedere s-a incalcat executarea hotararilor judecatoresti. Este cineva responsabil?
Am făcut o asigurare facultativa la Groupama dar fiind locuința din chirpici nu m-a asigurat în caz de inundatii. La ei merge sa asiguri numai daca ai locuinta din caramida si la inundatii.
Este valabila sau trebuie sa fac alta?