avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Activitate nastad

Activitate nastad

Răspuns la discuția scoatere de la plata intretinerii
Va multumesc mult pentru raspunsuri!
Răspuns la discuția scoatere de la plata intretinerii
Presedintele ne-a refuzat cererea si a spus ca daca nu rezolvam cu primarul sa declare un vecin ca mi-a vazut copii in vacanta , la tara.
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu o problema.
Am facut cerere pentru scoatere de la plata intretinerii a 2 persoane ( copii sunt plecati in vacanta la bunici) si nu s-a aprobat, Cica trebuie sa aducem dovada ca copii stau pe perioada vacantei la bunici ( bilet de tren , declaratia primarului din satul unde sunt copii...).
E in regula ce mi se cere si pana la urma ce trebuie sa aduc ca dovada?
Multumesc anticipat,
Nasta
Răspuns la discuția Nereguli calcul intretinere
Vroiam sa mai aflu si alte pareri.
De regula evit sa dau ochii cu anumite persoane care stau pe la casierie si ne fac mizerii , asa ca o sa-mi spun durerea si sper sa se rezolve in vreun fel.

Multumesc pentru sfaturi!
Răspuns la discuția Nereguli calcul intretinere
Eu cred ca costurile nu ar fi trebuit impartite in mod egal la cele 10 apartamente.
Sunt persoane care au 3500 ron restante , deci asta inseamna ca nu au platit intretinerea mai mult de 1 an .
Buna ziua,
Locuiesc intr-un apartament cu 3 camere , suntem 2 adulti si avem 2 copii.
Pe perioada verii am avut dificultati financiare ( pe motiv de criza ni s-au micsorat salariile ) si nu am mai putut fi la zi cu plata intretinerii.Asa ca s-au adunat vreo 700 ron restanta.
Din cauza restantelor a fost oprita apa calda si pentru redeschidere s-a platit o taxa de vreo 300 ron care s-a impartit in mod egal la vreo 10 apartamente cu restanta ( noi cu 700 ron restanta , 2 ap cu cate 3500 ron restanta si 7-8 apartamente cu restante cuprinse intre 200-1300 ron ).
E corect sa platim aceasta taxa in mod egal ?
E corect ca noi sa platim deschiderea apei calde in conditiile in care suntem debransati de la apa calda si caldura ? ( avem centrala proprie)

Multumesc anticipat