avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Activitate Bbianca

Activitate Bbianca

Buna ziua,va rog sa-mi spuneti cum se vor impozita tichetele de marketing?
Buna ziua,ma intereseaza sa stiu in cazul in care am avut contact de munca pe perioada determinata de 3 luni,iar aceasta perioada s-a incheiat si nu vreau sa prelungesc colaborarea cu acea firma , ce pasi sunt de urmat?
Buna ziua,as dori sa stiu in cate zile, de la data la care s-a dat sentinta ca fiind definitiva si irevocabila,trebuie predat permisul auto?
Multumesc pentru raspunsuri.
Mentionez ca vreau sa ma stabilesc in SUA.Tatal copilului este informat in acest sens.Imi trebuie un document oficial din partea lui , in sensul ca este de acord?
Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca in cazul in care sunt divortata,am hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila asupra coilului,adica mi-a fost incredintat mie, mai am nevoie de procura din partea tatalui pentru parasirea tarii ?
Multumesc pentru raspuns,deci sa inteleg ca pe fatura de vanzare va apare TVA separat?
Buna ziua,
In cazul in care o SOC vrea sa vanda un imobil(constructie 2009) achizitionat de la o persoana fizica ,colecteaza TVA?
Mentionez ca vanzarea se va face catre o persoana fizica.
Discuție TICHETE CADOU
Buna ziua.
O Societate Comerciala vrea sa acorde anumite bonusuri salariatilor in TICHETE CADOU sau TICHETE SMART PASS.
Care ar fi posibilitatea acordarii acestor tichete astfel incat sa nu fie impozabile nici pentru angajat nici pentru angajator?
Discuție Regim chitante
Buna ziua,
Ma numesc Anca si as dori sa va intreb daca stampilarea chitatelor de incasare emise de o SC este obligatorie?

Multumesc pentru raspuns dar legea se refera strict la facturi nu si la chitante