avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Activitate cristip

Activitate cristip

Răspuns la discuția Datorie prescrisa
Cam ciudat.
Dezinvestirea parca nu se pupa cu proprirea prin executor ...
Prima data mergeti direct la Banca sa va interesati si eventual sa solicitati extras de cont al respectivului dosar de imprumut . Cred ca va trebui un avocat pt asta .
Nu se poate face asa ceva. Infidelitatile nu sunt probe in partaj.
Daca puteti plati amenda penala ca sa nu faceti puscarie ? Daca o platiti pana expira cele 10 zile veti putea da examen auto dupa cum v-a zis mai sus , 6 luni. Daca nu , veti da examen dupa ce veti face scoala auto din nou dar la expirarea zilelor de condamnare .
Sunteti in castig daca platiti .
Vedeti ca urmeaza schimbarea codului rutier si e de rau cu condamnarile legat de alcool .
Sunteti propietar pe imobil , respectiv apartament .
Dar drepturile chiriasilor este asemanator cu cel al propietarului.
Nimeni nu are voie sa patrunda in spatiul inchiriat fara mandat.
Am stat cu chirie la persoane fizice 17 ani , diferite locuinte , si n-am fost deranjat exact pt faptul ca imi stiam drepturile ca , chirias ...
Ca la romani ...
Respectivul a avut avocat ? Sau excesul de zel al politiei ???
Reclamati si pe acestia ca va santajeaza prin acea victima .
Sa renunte ei la pretentia banilor.
Blogurile nu fac parte din categoria "incompabilitatii" indiferent de functie ...
D-aia e forum ... te citez ...
Nu exista nimic din ceea ce vrei.
Iar ca atentionare iti scriu ca se va ajunge la Cazier Rutier european . Deci se va tine cont in toate tarile europene.
Se poate sa faci scolarizare doar in tari exeuropene .
Cam atat .
Orasul Galati este foarte descurcaret in obtinere de permis . Dar nu cred ca se risca dintre ei , respectiv scolile auto din oras.
Daca Moldova adera la UE , nici la ei vei reusi.
Sigur o sa ai un proces penal . Iti trebuie avocat sau iti da din oficiu la cererea ta.
In functie de gravitate vei primi pedeapsa. Cum scrie mai sus .
Permisul tau este la Politia Rutiera. Ca sa-l iei inapoi dupa 30 de zile trebuie sa dai dovada care ai primit-o de la ei .
Daca n-o mai ai , nu vezi permisul . Este clar .
Chiar daca la rutiera nu a ajuns dosarul pe care l-au pregatit politia de care apartineti , nu puteti sa ridicati permisul deoarece nu mai aveti dovada celor de la rutiera.
Daca va condamna cu suspendare ... nu mai vedeti permis .
Dupa expirarea pedepsei veti face scoala auto din nou .
Frumos tare excelul de zel al politistilor romani cu asemenea dosare care sunt cele mai usoare pt ei si noi romanii platim pt ei taxe si impozite .
Nu e complicat deloc a proba in instanta . E suficient un martor . Sa declare ca relatia respectivilor soti , intima si emotionala , este deteriorata . Cauza acestei deteriorari fiind minciunile , jignirile , injuriile , falsitatea exista in relatia lor ca sot si sotie.
Se poate motiva dorinta Libera de a trai ulterior cu alta persoana in care sa existe intelegere si dragoste reciproca .
Simplu.
Incompatibilitate intima intre soti. Este motiv de divort acceptat de orice instanta din Romania si chiar EU .
Nu este specificat in nici o lege returnarea pensiei de intretinere in aceste cazuri.
Doar nu este "ajutor social" .