avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate mioaraclaudia

Activitate mioaraclaudia

Buna ziua. As dori sa stiu ce COD CAEN PRINCIPAL sa folosesc pt o firma in curs de infiintare care doreste sa deschida un MEGA IMAGE in franciza?
buna ziua,as dori sa infiintez o firma care sa aiba ca activitate principala comertul cu produse diverse destinate animalelor de companie(jucarii,haine,lese,zgarde) si as dori sa stiu ce cod caen s-ar potrivi unei asemenea activitati.va multumesc
As dori sa stiu daca pt.activitatea de import export de materiale publicitare sau import export in general exista vreun cod caen?
ce acte imi sunt necesare pt.majorarea unui capital social la un srl?se doreste majorarea capitalului cu o parte din suma provenita din dividende iar o alta parte se depune la banca .care sunt pasii ce trebuie urmati?
buna ziua,va rog daca puteti sa ma ajutati cu informatia privind actele necesare si procedura depunerii unui dosar la Registrul Comertului.As dori sa stiu care e procedura prin care pot sa aduc un asociat nou in societate SRL prin cooptarea sa in societate prin majorarea capitalului social facut de catre acesta,Va multumesc
am nevoie de un model de contestatie pentru a l depune la judecatorie deoarece mi s a suspendat permisul de conducere pentru neacordare de prioritate data la pietoni.va multumesc
ce acte sunt necesare pentru numirea unui administrator intro societate comerciala a unui cetatean strain care nu se afla in tara?