avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Activitate Nero

Activitate Nero

Speta: Am formulat contestatie la executare impotriva punerii in executare a unei sentinte dupa ce s-a pus sechestru fara ridicare asupra bunurilor mobile din casa.
S-a judecat contestatia si urmeaza sa primim solutia care sper ne va fi favorabila.
In dosar insa, capatul de cerere cu privire la suspendarea executarii ne-a fost respins normal datorita neachitarii cautiunii.
Intre timp evaluatorul a venit si a evaluat bunurile si executorul pe data de 10 septembrie ne-a instiintat ca va avea loc licitatia asupra bunurilor mobile sechestrate.
Intrebare: Ce e de facut in aceasta situatie avand in vedere faptul ca, chiar in ideea in care sentinta ne va fi favorabila, pana la ramanerea ei definitive termenul de 10.09.2005 va fi demult depasit?
Multumesc anticipat!!!
Speta: Am formulat contestatie la executare impotriva punerii in executare a unei sentinte dupa ce s-a pus sechestru fara ridicare asupra bunurilor mobile din casa.
S-a judecat contestatia si urmeaza sa primim solutia care sper ne va fi favorabila.
In dosar insa, capatul de cerere cu privire la suspendarea executarii ne-a fost respins normal datorita neachitarii cautiunii.
Intre timp evaluatorul a venit si a evaluat bunurile si executorul pe data de 10 septembrie ne-a instiintat ca va avea loc licitatia asupra bunurilor mobile sechestrate.
Intrebare: Ce e de facut in aceasta situatie avand in vedere faptul ca, chiar in ideea in care sentinta ne va fi favorabila, pana la ramanerea ei definitive termenul de 10.09.2005 va fi demult depasit?
Multumesc anticipat!!!
Speta: Am formulat contestatie la executare impotriva punerii in executare a unei sentinte dupa ce s-a pus sechestru fara ridicare asupra bunurilor mobile din casa.
S-a judecat contestatia si urmeaza sa primim solutia care sper ne va fi favorabila.
In dosar insa, capatul de cerere cu privire la suspendarea executarii ne-a fost respins normal datorita neachitarii cautiunii.
Intre timp evaluatorul a venit si a evaluat bunurile si executorul pe data de 10 septembrie ne-a instiintat ca va avea loc licitatia asupra bunurilor mobile sechestrate.
Intrebare: Ce e de facut in aceasta situatie avand in vedere faptul ca, chiar in ideea in care sentinta ne va fi favorabila, pana la ramanerea ei definitive termenul de 10.09.2005 va fi demult depasit?
Multumesc anticipat!!!
Stie cineva care ar fi modalitatea cea mai ortodoxa(si acceptata de instante) de a avea mandat de reprezentare pentru o persoana juridica straina avand in vedere distanta mare si deci dificultatea de a avea delegatia avocatiala stampilata si semnata de aceasta?
Multumesc anticipat!
Intrebare: Aveti cunostinta de existenta unui serviciu oferit de Camera de Comert privind publicarea intr-un "registru" a societatilor care au sau au avut probleme?(financiare, litigii, etc)
Daca da, cum se acceseaza acest serviciu?
Multumesc!
Ai putea te rog frumos sa-mi spui care este legea despre care faci vorbire?
Multumesc!
Stie cineva sa-mi spuna daca pot interveni probleme in cazul in care, dupa semnarea unui antecontract de vanzare-cumparare a unui teren, si dupa depunerea documentatiei, inclusiv plata tuturor taxelor, pentru transformarea terenului din intravilan agricol in intravilan construibil, in conditiile in care se incheie contractul autentic de vanzare-cumparare pana la obtinerea autorizatiei de intravilan construibil, pot exista probleme de vreun fel?
Precizez ca am obtinut din partea proprietarului actual procura pentru ridicarea documentatiei de la Oficiul de Cadastru.
Multumesc!