avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate karina0910

Activitate karina0910

am primit la data de 1 noiembrie o amenda lipsa rovigneta din data de 27 aprilie.Am inteles ca amenda se prescrie dupa 6 luni.Pe 4 nov. cand am ajuns acasa,am gasit o lipita pe usa,cu o hartiuta probabil de la postas ca m a cautat pe 1 nov.ce pot face in aceasta situatie?multumesc !
ce trebuie sa fac daca am fost implicata intr un carambol si am bara spate sparta.......soferul care a provocat accidentul era baut........asigurare de Bulgaria......nici nu stiu daca e valabila ........am dat declaratii la politie.......soferul are dost ptr.sar penal......eu nu stiu ce sa fac.......am scos deviz de reparatii de la service ca asa mi a cerut politistul care se ocupa de caz.......Acum,eu ce mai am de facut......multumesc anticipat ptr. sfaturi
Răspuns la discuția amenda radar cu data gresita
multumesc pt. sfat,dar e o problema;eu sunt din bucuresti iar amenda am primit-o intr-o comuna langa Tecuci.Unde fac contestatie?
am primit astazi o amenda radar in valoare de 60 lei fiind hotarata sa merg maine sa o platesc, am vazut ca data era 06.01.2009 in loc de 06.01.2010.ce pot face in aceasta situatie,ca nu mai pot plati amenda de 60 lei in 48 ore.ce fac in aceasta situatie?#-o