avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Activitate diana_ana_mihaela

Activitate diana_ana_mihaela

Răspuns la discuția pensionare la limita de varsta
Multumesc pentru raspuns...cred ca 100%..in cartea de munca scrie: a lucrat in grupa a doua de munca, timp lucrat 100%
Mama mea este nascuta pe 02.08.1959....Vechime efectiva: 17 ani 5 luni si 9 zile...pe toata perioada serviciului a beneficiat de grupa a II-a...Mai concret ea a lucrat in perioada 12.07.1976-21.12.1993. Apoi a iesit la pensie pe caz de boala incepand cu data de 01.03.1996...Intrebarea mea este cand poate iesi anticipat la pensie si in ce an poate iesi la drept de varsta? Va multumesc anticipat!!!
daca revin la locul de munca inainte ca, copilul sa implineasca 1 an e normal sa mi se schimbe functia din agent comercial comanda cu zona in agent comercial de rezerva?
Răspuns la discuția Pensie anticipata
Cand va depune dosarul pentru pensie anticipata partial va trebuii sa duca adeverinte cu vechimea de la toate locurile de munca sau doar copie dupa cartea de munca?
Tatal meu este nascut pe 04.05.1953 si are 41 de ani vechime. As dori sa stiu cand isi poate depunde dosarul de pensionare anticipat si cat este penalizat? Multumesc!!

Pe 11.03.2013 am intrat in concediu prenatal....pe 30.04.2013 imi expira CIM (acesta fiind pe perioada detrmina) iar eu as naste undeva in jurul datei de 13.05.2013 (adaug faptul k sunt la aceasta institutie de 2 ani. Pot sa mai intru in CIC? MULTUMESC.
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
exista posibilitatea sa-mi schimbe incadrarea pen post?
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
a optat pt 1 an si apoi pt stimulentul de insertie pana la 2 ani, iar cererea pt incetarea actiuvitatii a fost facuta intre data 02.08.2012 pana la data 01.06.2013.
cu cate zile trebuie sa revii la locul de munca ca sa beneficiezi de stimulentul in val de 500 ron ?
ma intereseaza daca s-a mai schimbat ceva la legea pt indemnizatie de crestere copil?