avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate radu2004

Activitate radu2004

Răspuns la discuția PFA dizolvare
Buna seara, nu ma poate ajuta nimeni cu aceasta informatie?
Discuție PFA dizolvare
Buna ziua, va rog sa-mi spuneti ce acte imi sunt necesare pentru a desfiinta un Pfa inregistrat anul trecut la Registrul Comertului.
Va multumesc.
Am un contract de comodat pentru sediu social, proprietarul apartamentului a decedat in urma cu ceva timp, iar mostenitoarea acestuia este de accord ca societatea noastra sa-si aiba in continuare sediul social la acea adresa. Ce acte trebuie sa depun la registru pentru a face modificarea? Cat dureaza?
Multumesc mult
Răspuns la discuția Autorizari
Multumesc mult
Discuție Autorizari
Buna seara, am o societate comerciala care are deschise 2 puncte de lucru, la care sunt autorizate cateva coduri caen, cum pot sa fac ca sa mai autorizez si alte coduri caen la respectivele puncte de lucru.(coduri pe care le am in actul constitutiv).
Va multumesc
Răspuns la discuția Documente iesire din tara
Da, aveti nevoie de procura din partea celuilalt parinte, procura facuta la notariat.
Discuție Amenzi
Cat este amenda la administratia financiara pentru nedepunerea in timp a contractului de inchiriere?? Daca am un contract de inchiriere cu act aditional de cesiune din parte chiriasului, trebuie sa inregistrez tot contractul de la data la care a fost semnat sau pot inregistra doar de la data la care s-a semnat actul aditional?
Multumesc
Răspuns la discuția Cod caen
pentru depozitare am gasit 5210 Depozitari , dar pentru ambalare ?????
Discuție Cod caen
Buna ziua, ce cod caen pot avea pentru activitatea de ambalare si depozitare a diverselor produse.
Multumesc
Răspuns la discuția Datorie
Va multumesc pentru sfat.