avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Activitate sadeyes

Activitate sadeyes

am 30 ani si sunt casatorita de 9 ani.Relatia cu sotul meu nu a fost cum ma asteptam eu,intre noi nu a existat si nu exista comunicarea.Avem doi copii de 7 respectiv 4 ani.In ultimul timp casnicia noastra este foarte rece,ne certam ami tot timpul,iar cei afectati sunt copii care ne spun ca parintii trebuie sa se iubeasca nu sa se certe.La noi certurile vin mai mult din cauza socrilor mei,iar sotul meu nu face nimic pt. a impiedica acest lucru.Nu demult am fost la un pas de al parasi,dar au intervenit cumnatii mei pt a ne impaca,iar eu am acceptat acest lucru mai mult din cauza copiilor,insa acum regret acest lucru pt. ca nimic nu s-a schimbat in relatia noastra.suntem tot mai reci si am ajuns sa ne jignim reciproc.cind este vb de luat masuri sotul meu se eschiveaza si imi spune faci ce vrei pt ca tot timpul ai facut asa.numai d-zeu stie cit am vrut ca relatia sa mearga pt ca si eu am crescut intr-unmediu cu certuri si am jurat ca copii mei nu o sa treaca prin astapt ca la urma urmei ei sunt cei afectati.ma implora sa nu plec de la tatal lor si din casa motivind ca ei ce o sa faca fara tata.nu stiu ce sa fac,dar asa nu mai pot continua,ma sacrific de dragul lor,dar stiu ca in acelasi timp le fac rau continuind asa.ce sa fac?va rog sfatuiti-ma