avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Activitate bikeoholic

Activitate bikeoholic

Răspuns la discuția Custodie totala
Multumesc pentru raspunsul prompt
Discuție Custodie totala
Buna. Sunt mama unui minor in varsta de 4 ani pentru care am dreptul de custodie totala prin sentinta judecatoreasca in care scrie clar ca tatal isi poate vizita fiul doar cu acordul meu. Intrebarea mea este: daca fostul sot vrea sa il vada, eu nu sunt de acord, el vine pentru cateva zile in orasul unde locuiesc si ne cauta (pana ne gaseste), daca sun la politie in momentul in care ne intalnim (fara voia mea), exista legislatie pe care politia o poate aplica sau nu au ce sa faca? Ce ma sfatuiti sa fac intr-o astfel de situatie? Nu pot sa imi traiesc toata viata ascunsa sau mutandu-ma dintr-un oras in altul.
P.S. Imi cer scuze daca s-a mai discutat subiectul, dar la o cautare superficiala nu am gasit nimic care sa ma ajute
Unde pot gasi informatii despre ce proceduri trebuie sa urmeze o companie straina producatoare de vinuri ca sa isi comercializeze produsele pe piata romaneasca? (aprobari, etichetare, aparitia siglei directiei de sanatate publica (?) )
Multumesc
Am facut un contract cu RCS&RDS pe 21.12.2009 urmand ca pe 15.01.2010 sa mi se instaleze serviciile pentru care am optat in contract, si anume cablu TV, internet, telefonie fixa si mobila. Mi s-a doar instalat cablu TV si internetul din motive ca nu au aparatura fixa si mobila in stoc si ca odata ce vor primi, mi le vor instala si pe acelea. Au trecut 2 luni de atunci si inca nu am instalate celelalte doua servicii. Am contactat serviciul de relatii cu clientii de unde am primit un raspuns sec cum ca pana ce nu vor primi in stoc, nu voi putea beneficia de celelalte servicii. Cand a venit vorba de rezilierea contractului mi s-a spus ca nu-l pot rezilia decat peste 15 luni. Cum ar trebui sa procedez?