avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 203 soluții astăzi
Forum Activitate didigina

Activitate didigina

Multumesc!
Multumesc! Sotul nu este cooperant, i-am solicitat acest acord anul trecut si refuza sa il dea. Deci trebuie sa ma adresez instantei!
Ce ar trebui sa fac exact?
Sunt in procedura de divort iar sotul este in detentie in Belgia, avem un copil de 3 ani si as vrea sa plec in Anglia cu el intr-o vacanta. Care sunt posibilitatile, ce ar trebui sa fac si unde sa ma adresez? Multumesc!
Răspuns la discuția somaj tehnic in sanatate
acel procent de 75% este platit de angajator? Multumesc!
Lucrez la un cabinet medical, medic de familie ,si in urma decesului medicului
titular, reprezentantul legal a angajat un alt medic dar veniturile au scazut substantial.Am fost in concediu de crestere a copilului si acum nu ma pot intoarce la munca pt ca nu mai au cum sa ma plateasca pt moment, sunt in reorganizare... Pot beneficia de acel somaj tehnic?
Răspuns la discuția custodie temporara minor
multumesc! Pot sa ii fac pasaport? pot sa ies din tara?
Buna Ziua
Sunt casatorita cu un cetatean belgian si locuiesc in romania iar sotul este in detentie in Belgia. Avem nu copil de 1 an si as vrea sa stiu daca pot obtine custodia deplina pe perioada absentei lui si cum trebuie sa procedez?
Multumesc
sunt casatorita de mai putin de o luna si as vrea sa stiu cum se poate anula casatoria. Sunt deasemeni insarcinata in ultima luna si tatal nu vrea sa recunoasca paternitatea copilului fara test adn pot sa nu fiu de acord cu acest test?
Sunt insarcinata si as vrea sa iau concediul de odihna integral pe anul in curs dupa care sa intru in concediul prenatal. Este posibil?
am pastrat numele sotului dupa divort, sentinta e definitiva si irevocabila, pot sa imi recapat numele de domnisoara? daca vreau sa ma recasatoresc si sotul vrea sa poarte numele meu se poate?