avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate adela c

Activitate adela c

Discuție consum pausal
buna. problema mea este urmatoarea:
In luna ianuarie cand s-a citit contorul la apa nu am fost gasita acasa(luna in care se si platea taxa de citire), fapt pentru care in februarie cand s-a afisat consumul pe luna anterioara am vazut ca sunt trecuta la consum pausal( asta dupa ce m-am interesat pe la asociatie, mirata fiin d de cei 10 mc de apa rece si 6 mc de apa calda). Da, recunosc a fost vina mea ca nu am fost acasa la citire, dar s-a mai intamplat si in alte luni si nu a fost problema.
cei de la asociatie nu m-au lamurit prea bine ce se intampla pe viitor daca se face sau nu regularizare, au zis ca in functie de cat li se va transmite de la firma care citeste contoarele, ei atat o sa-mi calculeze.
bun!
In februarie am urmarit sa fiu acasa la citirea contoarelor, sa nu mai am surprize neplacute. mi s-au adunat din decembrie( ultiam luna cand s-au citit contoarele) pana in februarie cate 4 mc de apa atat rece cat si calda.
Acum vin si intreb daca e corect ca pe luna februarie la consum sa-mi treaca cate 4 mc de apa sau ar trebui sa mi se faca regularizare si sa se scada din cei 10, respectiv 6 mc de apa??
va multumesc anticipat.