avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Activitate yssas

Activitate yssas

Răspuns la discuția Renuntare recuperare bani


gi-jane2 a scris:

Aveti un contract? Vedeti terminii.

Termenul de rambursare e depasit de 1 an. Nici nu fac plata dar nici nu vor sa ma lase sa renunt . Ei stiu ca nu vor rambursa dar pt imaginea lor ma tin acolo pt a avea clienti
Răspuns la discuția Renuntare recuperare bani


gi-jane2 a scris:

vor sa vi-i dea si nu vreti sa ii luati sau cum ?

Ei zic ca vor sa i dea, doar ca nu imi zic un termen cand ii vor da. Probabil peste niste ani pt ca ei au probl la rambursare. Doar ca atata timp cat au membrii inca sunt credibili
Răspuns la discuția Renuntare recuperare bani


gi-jane2 a scris:

vor sa vi-i dea si nu vreti sa ii luati sau cum ?

Ma pun sa astept la nesfarsit ca sa i dea …si atunci d asta am renuntat; pt ei e bine sa aiba membri sa fie credibili
Pot sa renunț la banii pe care i am depus la un car?
Ei zic ca nu, desi ar fi in favoarea lor pr ca le ar ramane lor suma aceea. E bataie de cap pt nimica. De fapt ei vor sa aiba membrii. Multumesc
Buna ziua!
Intrebare: În cazul soților fără copii aceștia pot face in timpul vieții ambilor o înțelegere in fata notarului ca în cazul decesului unuia dintre ei ,sotul supraviețuitor sa moștenească întreaga parte a celui decedat ?
Mulțumesc .
Care este legea sau articolul de lege ce impune obligativitatea unei SC de a pune un panou de afișaj cu numele societății la sediul unde își desfășoară activitatea societatea comerciala?
Răspuns la discuția Plata impozit amenajare
multumesc! Sa inteleg ca acele amenajari nu modifica valoarea impozitului?
Buna ziua! intrebare: daca o persoana fizica proprietara spatiu incheie contract de comodat cu persoana juridica, cea din urma facand amenajari in cladirea detinuta de persoana fizica, valoarea lor fiind inregistrata in evidenta contabila a persoanei juridice, CINE plateste impozit pe cladire pt amenajarile respective? ( pe cladire se plateste impozit de persoana fizica)
multumesc
Buna ziua! Daca am depus anul trecut declaratia estimativa pt veniturile din chirii, , dupa depunere rectificativa am platit impozit in decembrie2019, mai este nevoie sa depun declaratie pana pe 25 mai 2020 pentru veniturile an 2019,( in conditiile in care de la rectificativa nu a mai fost cazul sa mai depun pt ca nu am mai avut venituri) si estimativ 2020? pt 2020 eu as depunde doar cand va fi cazul sa obtin venituri...acum nu e cazul.
Multumesc
Cum pot recupera banii de la o comanda online, plata numerar la livrare ce a fost o țeapă?
Am comandat online parfumuri de pe un site, ce avea la contact un nr de tel la care nu răspunde nimeni, fără vreo adresa. Coletul primit nu era însoțit de o factura, ci doar de AWB de la curier si un nr de tel si nume de expeditor, persoana fizica reprezentant al altui site decât cel de pe care am comandat. La email site, primesc raspuns ca nu pot trimite mail. La nr de tel nu răspunde nimeni. Ce pot face? Eu vreau sa returneze comanda si vreau banii înapoi. Mai sunt sanse de recuperare bani sau e o țeapă si nu pot face nimic? Mulțumesc