avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 676 soluții astăzi
Forum Activitate popoviciu_bogdanel

Activitate popoviciu_bogdanel

Am urmat cursurile Universitatii Spiru Haret-Facultatea de Drept si Administratie Publica,specializarea Drept,forma de invatamant ID iar in sesiunea iulie 2009 am promovat examenul de licienta,fiindu-mi eliberata o adeverinta care atesta faptul ca sunt licentiat in drept,dupa aproximativ un an am facut cerere sa mi se elibereze diploma de licienta,cerere nu mi-a fost solutionata favorabil iar ca urmare am actionat universitatea in instanta,ajutat de un avocat,dupa un an si 2 luni Curtea de Apel Bucuresti a dat castig de cauza Universitatii Spiru Haret,insasi universitatea motivand ca la data in care m-am inscris,in anul 2005 la aceasta,la forma ID, universitatea era autorizata sa functioneze provizoriu doar la forma ZI de invatamat nu si ID,as vrea sa stiu daca exista vreun proces castigat pe acceeasi speta(drept ID-promotia 2009),poate si un numar de sentinta civila,daca exista vreun ordin al MINISTERUL EDUCATIEI,CERCETARII,TINERETULUI SI SPORTULUI prin care se autoriza sa functioneze provizoriu UNIVERSITATEA SPIRU HARET-FACULTATEA DE DREPT SI ADMINISTRATIE PUBLICA,specializarea Drept,forma ID in anul 2005,cu ce probe trebuie atacata sentinta la recurs la INALTA CURTE DE CASATIE SI JUSTITIE si daca mai am sanse sa castig?

[EDITAT - link invalid]
As vrea sa stiu daca mai pot obtine fonduri europene pentru o brutarie,cine ma poate ajuta cu niste indicatii?
Discuție INVOIRE PLATITA
Sunt politist si as vrea sa-mi iau o invoire platita(15zile) pentru efectuarea unor cursuri in strainatete,am dreptul conform Codului Muncii,si la cate ziele?(Stiu ca exista H.G. 1578/2002 prin care se acorda maxim 5 zile)
Discuție BRUTARII
ce programe operationale se mai pot accesa pentru infiintarea unei brutarii,din ceea ce stiu au fost cele pentru sprijinirea i.m.m.-urilo si si programele de dezvoltare rurala,dar le-am perdut,ma poate ajuta cineva cu informatii????
Discuție SPIRU HARET
Se poate actiona in judecata Ministerul Invatamantului pentru a eliberarea si recunoasterea diplomelor de licienta pentru cei care au absolvit forma i.d. 2005-2009.
As vrea sa va intreb daca ma poate ajuta cineva cu un model pentru obtinerea unor fonduri europene pentru o brutarie si daca este necesar atunci cand este intocmit un asemenea proiect sunt necesari bani suplimentari(spaga)?
ma poate ajuta cineva cu un priect pentru obtinerea unor fonduri nerambursabile pentru o brutarie?