avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 250 soluții astăzi
Forum Activitate codered

Activitate codered

Buna ziua,
Va multumesc pentru bunavointa de a-mi acorda un sfat referitor la pasii de urmat in cazul unei insulte trimise pe mail in situatia urmatoare:

O persoana a solicitat o oferta de pret companiei noastre si nefiind de acord cu pretul a trimis un email cu injuraturi la adresa persoanei cu care a discutat pe mail.
In mailul folosit de persoana care a trimis aceste injuraturi nu este specificat numele exact sau alte date de identificare.

As dori sa stiu daca un mail poate fi considerat insulta si daca este incrimat de lege si care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a gasi persoana care a trimis acel mesaj. Nu ne intereseaza beneficii materiale, dar am dori ca persoana care a trimis injuraturile sa poata fi obligata prin lege sa ne ceara scuze in mod oficial . Este acest lucru posibil avand doar adresa sa de email? Unde ar trebui sa merg mai intai? la Politie, la furnizorul de servicii de internet,la un avocat?

Va multumesc!
Va putem ajuta noi,atat cu traducerea autorizata cat si cu legalizarea documentelor dvs.
Va putem realiza traducerea asa cum doriti dvs, (doar informatiile relevante pentru proces) cu mentiunea ca pe incheierea de legalizare se va mentiona "traducere in extras"
Datele noastre de contact le gasiti pe www.albion.ro