avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 422 soluții astăzi
Forum Activitate valentina20r

Activitate valentina20r

Răspuns la discuția SNG 2011
adutescu a scris:

tambacristina a scris:

Solutie
1) Nota Direcţiei resurse umane şi organizare privind solicitarea Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Galaţi de aprobare a organizării concursului pentru ocuparea unor posturi vacante de grefier la Parchetul de pe lângă Tribunalul Brăila, Parchetul de pe lângă Judecătoria Galaţi, Parchetul de pe lângă Judecătoria Brăila şi Parchetul de pe lângă Judecătoria Focşani.
Soluţia:
Plenul Consiliului Superior al Magistraturii a aprobat organizarea concursului pentru ocuparea unor posturi vacante de grefier cu studii superioare, după cum urmează: 1 post la Parchetul de pe lângă Tribunalul Brăila, 1 post la Parchetul de pe lângă Judecătoria Brăila, 1 post la Parchetul de pe lângă Judecătoria Galaţi şi 1 post la Parchetul de pe lângă Judecătoria Focşani.


Sunt si 8 posturi la Constanta, 3 la Tulcea si probabil multe altele in toata tara. Merita sa incercati.
Succes!

stiti cumva cand se vor sustine examenele pentru parchete? eu nu am gasit inca nimic pe site-ul parchetului de pe langa curtea de apel galati
Răspuns la discuția SNG 2011
tambacristina a scris:

Salutare!In primul rand nu stiu ce sanse sunt sa fie iar concurs in sept pentru ca am vazut pe ordinea de zi ca se scot cateva posturi pe curtile de apel si daca se mai scot si in cursul anului nu stiu ce sanse mai sunt la sng....speram totusi.Repartizarea se face in functie de nota de la examenul final ...
"Art. 23. - Absolventii cu atestat ai Scolii Nationale de Grefieri vor fi repartizati, in ordinea mediilor de absolvire, pe posturile vacante de la instantele judecatoresti si parchetele de pe langa acestea sau, dupa caz, la Inalta Curte de Casatie si Justitie, Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie ori la Parchetul National Anticoruptie, pentru care au sustinut concursul de admitere" Legea 567/2004. Realitatea e alta, ca in Romania:

te rugam sa afisezi linkul pe care ai gasit ca se vor da concursuri la nivelul curtilor de apel . as vrea sa vad daca in judetul meu se vor da. ms mult
Răspuns la discuția SNG 2011
badea loredana a scris:

buna la toata lumea va urmaresc de ceva vreme :D si mi-am facut curaj sa vb si eu cu voi despre sng , vreau sa ma inscriu si eu pt 2011 dar stiu ca o sa imi fie foarte greu pt ca eu nu am dreptu facut am alte studii si m-am apucat de invatat codurile procedura penala si civila
daca aveti vreu sfat dupa ce sa invat si eu mai bine va rog frumos sa imi spuneti, daca nu sunt prea insistenta::(

Din cunostintele mele, pentru a putea sustine examenul la sng sunt obligatorii studiile superioare juridice . Deci, nu cred ca vei putea sustine acest examen. Parerea mea este sa te interesezi inainte de a incepe sa inveti
Răspuns la discuția SNG 2011
multumesc mult zz-man
Răspuns la discuția SNG 2011
buna lume si la multi ani pe 2011! sa speram ca va fi un an cu realizari pt noi, cei care vrem sa intram la sng!
am si eu o rugaminte pt voi. ma poate servi cineva cu legile la organizare judiciara actualizate? mersi mult
Răspuns la discuția admitere sng 2010
buna fetelor. am ceva timp de cand n-am mai scris pe forum, dar va marturisesc sincer ca v-am urmarit in toata aceasta perioada. nu stiu ce a fost cu mine, dar n-am avut dispozitia necesara sa pun mana pe invatat. mi-am propus insa ca de la 1 septembrie sa incep. sper sa am timp sa trec prin toata materia. voi cum stati cu invatatul?
Răspuns la discuția admitere sng 2010
MayeMaye a scris:

valentina20r a scris:

sunt suficiente codurile.trebuie sa le inveti dumnezeieste

Nu cred ca sunt suficiente doar codurile.Altfel , la ce ar mai pune procedurile in tematica? Poate cineva care este deja la sng sa ne spuna dupa ce a invatat....
Personal, nu cred ca ajung doar codurile. Poate ma insel.
la codurile de procedura ma refeream, care sunt chiar suficiente pt partea civila si penala; la organizare...legile
Răspuns la discuția admitere sng 2010
sunt suficiente codurile.trebuie sa le inveti dumnezeieste
Răspuns la discuția admitere sng 2010
curtile de apel judeca, ca instante de apel, apelurile declarate impotriva hotararilor pronuntate de tribunale in prima instanta
codul meu e revizuit si republicat pe 25 ianuarie 2010
in ceea ce priveste data afisarii concursului, eu cred ca va fi undeva pe la sf lui august sau chiar inceputul lui septembrie, astfel incat pana la ex sa fie un termen de doua luni
Răspuns la discuția admitere sng 2010
Ce bine ca se da totusi!Cum stati cu invatatul?