avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Activitate mihaitaene

Activitate mihaitaene

Care sunt caile de atac pentru o hotarare definitiva si irevocabila (dupa recurs) data de sectia de contencios administrativ a tribunalului?
Executarea silita se poate aplica si pe veniturile din salariu?
Va multumesc
Va multumesc frumos pentru raspuns. O zi buna va doresc
Multumesc frumos pentru raspuns, exact legile astea le-am invocat-o si eu dar degeaba.
Si inca ceva. Citind cu atentie decizia data da resurse umane nu specifica nicaieri ca s-a facut incadrarea respectiva in baza vreunui aviz de la ANFP.
Acum am primit avizul de la ANFP. Incadrarea in urma examenului de promovare in clasa este pe functia publica de referent de specialitate, clasa II, grad principal, treapta 2. Mentionez ca asta a fost si propunerea celor de la resurse umane din cadrul institutiei unde lucrez.
Multumesc pentru raspuns.
Am absolvit Facultatea de Drept si Administratie Publica, specializarea Administratie Publica, ciclul I Bologna, promotia 2009. Acum am sustinut examenul de promovare in clasa si mi s-a spus ca voi fi incadrata ca referent de specialitate, studiile fiindu-mi considerate ca studii superioare de scurta durata. Va rog sa-mi spuneti daca incadrarea este corecta. Mentionez ca am absolvit si Scoala Postliceala Sanitara in anul 1997, in anul 2000 am fost numiti functionari publici si pana acum am fost incadrata ca referent cu studii medii.