avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Activitate beatrice-gabriela

Activitate beatrice-gabriela

buna ziua
daca o persoana fizica inchiriaza pe o perioada de 5 ani unui ONG un teren pt. a construi prin fonduri europene o cladire,dupa cei 5 ani cind se termina contractul si nu il mai prelungeste, ce se intimpla cu constructia respectiva?cui ii revine? asociatiei sau proprieterului terenului? normal as zice eu ca proprietarului acestui teren.sau in contractul de inchiriere se poate pune vreo clauza? ceva de genul ca proprietarul terenului este de acord sa se construiasca si apoi constructia sa ii revina lui.as dori ca cineva sa ma lumineze.
multumesc anticipat
Răspuns la discuția schimbare sediu
actul aditional poate fi un contract de comodat?
Discuție schimbare sediu
buna ziua
as dori sa stiu:
1. unde trebuie sa merg pentru a-mi schimba sediul ong-ului si ce acte imi trebuie?
2.in cazul in care un ong se desfiinteaza ce se intimpla cu bunurile mobile si imobile ale acestui ong?adica cui revin
multumesc
as vrea sa ma lamuriti intr-o problema:sunt salariata la o primarie incadrata pe functia de referent asistent 2 cu atributii de contabilitate.in 2009 am dat licenta la facultatea de psihologie si as vrea sa fiu inspector.intrebarea este daca pot?,pentru ca in ordinul 1932/2009 al agentiei functionarilor publici la art. 1 printre altele zice ca se paote daca specializarea este considerata ca utila de catre conducatorul institutiei.iar secretara institutiei zice ca nu se poate sa ma faca inspector.eu in prezent am terminat si anul 2 la facultatea de contabilitate si informatica de gestiune.