avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate lary20

Activitate lary20

Răspuns la discuția accident rutier cu victime
depasisem centrul intersectiei si eram catre iesire
Răspuns la discuția accident rutier cu victime
organele de politie scria in agenda si a vazut cum a miscat masina dar nu au luat nici o masura
Răspuns la discuția accident rutier cu victime
s-a produs in afara intersectiei...victimele sunt rudele mele
Răspuns la discuția accident rutier cu victime
totul s-a intamplat pe banda de iesire din intersectie,acolo era si trecerea de pietoni
Răspuns la discuția accident rutier cu victime
martorul nu l-am declarat la politie deorece nu stiam cum il cheama
Răspuns la discuția accident rutier cu victime
eu am fost surprins la iesirea din intersectie si nu s-a facut nici expertiza si nici schita accidentului intrucat in ziua accidentului i-a dat permisul si nu i s-a aplicat nici o sanctiune
Răspuns la discuția accident rutier cu victime
una din victime doreste sa ceara despagubire persoanei care m-a lovit?imi poate dauna mie cu ceva?dar nu are certificat medico-legal.
Răspuns la discuția accident rutier cu victime
multumesc
am avut un accident rutier, ajungand la intersectie am oprit la indicatorul"stop",am acordat prioritate pietonilor,m-am asigurat din ambele parti,fiind si trecere de pietoni in partea dreapta pe drumul cu prioritate am patruns in intersectie,iar la iesirea din intersectie era alta trecere de pietoni carora le-am acordat prioritate fiind surprins in intersectie din partea dreapta a venit un autovehicul condus de o persoana care vorbea la telefon,si nu a acordat prioritate pietonilor avand drum cu prioritate a intrat in coliziune cu mine in partea din spate,eu fiind cu 3 pasageri in autoturism din care 2 au suferit leziuni usoare,mi s-au recoltat probe de sange,alcoolemie si a fost testat autovehiculul rezultatele fiind nule.mi s-a retinut permisul de conducere pt neacordare de prioritate,nu am semnat constatarea politiei pt ca in momentul masuratorilor persoana care m-a lovit a mutat autoturismul de la locul accidentului fiind vazuta si de organul de politie acestia neluand nici o masura,iar dupa 15 zile am fost la prelungirea dovezii,si mi-a dat trimitere catre parchet sa iau aprobare de la procuror si sunt cercetat pt infractiunile prevazute la art 184 alin 1,3 si apoi mi-au zis sa merg la politia rutiera pt prelungirea dovezii.Cum trebuie sa procedez si cui sa ma adresez?