avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Activitate scorpymb

Activitate scorpymb

Buna ziua.Sunt in CM din luna Martie 2019 diacnostic cancer,ce se intimpla cu zilele de c.o. neefectuate avind in vedere ca boal este incurabila? Va multumesc.
sczati dar am gresit,37 de ani lucrati
Sunt nascut in octombrie 1958,17 ani platiti la sistemul public de pensii.Cind as putea sa ma pensionez fara diminuare? Va multumesc.
Ma scuzati ca revin dar dupa renuntarea lui ce pasi trebuie sa urmez.Va multumesc.
Fratele meu vrea sa renunte la succesiune,e necesar sa mergem impreuna la dezbaterea sucesiuni in localitatea de resedinta sau putem merge la orice notar inainte de dezbatere sa dea o declaratie de renuntare? Va multumesc.
De curind a decedat mama si as dorii ce acte sunt necesare pt intrducerea succesiunii.Mama a detinut in comun cu doi verisori doua parcrcele de padure si exista doar un titlu de proprietate pentru toti trei.Terenul este dobindit in urma unei mosteniri.As dori sa ma ajutati pentru ca nu stiu ce pasi trebuie urmati.Succesori sunt 2 (eu si fratele).mentionez ca toti propritarii sunt de acord sa vindem acele pacele si am dori sa le vindem impreuna pentu nu a parcela padurea.Va multumesc
Tatal meu este decedat,desi mai detin locuinta si este pusa in vinzare,nu reusesc sa anulez taxa rtv desi la adresa repectiva nu mai locueste nimeni.Cum pot anula aceasta taxa pentru un serviciu de care nu beneficiaza nimeni.Va multumesc.
Deci sa inteleg ca ce sa vindut ramine bun vindut si nu mai trebuie facuta succesiunea?
detin impreuna cu mama doua terenuri pe care le-am pus in vinzare,am gasit cumparator,dar doreste bsa achite in dua rate,una acum si restul in decurs de un an.In ce mod ar trebui redactat contractul pt ca in caz d deces a mamei,ea fiind bolnava,sa nu mai trebuiasca sa fac succesiunea iar contractul sa ramina valabil.iar in caz de neplata a ultimei rate ce se poate face? Va multumesc.
Răspuns la discuția asigurari sociale
Dar o plingere penala facuta adm ca a retinut banii dar nu a platit statului obligatiile,nu este ca o evaziune fiscala?