avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Activitate anaida2010

Activitate anaida2010

Răspuns la discuția incetare executare
Nu inteleg nimic nici nu ma pricep! Se poate cu o simpla cerere la CF avand procesul verbal intocmit de executor sau nu?
Buna ziua. In cazul in care executorul judecatoresc a emis proces verbal de incetare a executarii silite somatia imobiliara emisa de acesta mai este valabila? Daca nu cum se radiaza? Multumesc.
Răspuns la discuția urgenta executare
iesirea din indiviziune s-a facut dupa inceperea executarii dar nimeni nu s-a opus. am avocat dar sincer pare cam blocat. rog din suflet un sfat cat de mic. multumesc
Buna ziua. Am un dosar de executare pe numele meu pentru un contract de imprumut fara ipoteca. Creditorul s-a inscris la cartea funciara. Imobilul pe care il detin este in coproprietate cu altcineva in proportie de 1/2. Am facut iesirea din in
diviziune la cererea coproprietarului, acesta obtinand prin hot.jud.definitiva si irevocabila proprietatea asupra intregului imobil in schimbul unei sulte catre mine. Intrebarea mea este urmatoarea: in momentul in care noul proprietar s-a dus sa-si inscrie dreptul de proprietate la cartea funciara i s-a refuzat inscrierea pe motiv ca trebuie si hartie de la executor. Dar el nu este executat, nu are nici o legatura cu imprumutul. Ce este de facut? Astept raspuns foarte urgent!! Multumesc