avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 337 soluții astăzi
Forum Activitate ane_mary

Activitate ane_mary

din cate am aflat eu, dansul doreste k noi sa-l angajam k administrator al firmei si daca poate sa o readuca firma pe profit o cumpara. dar nu inteleg cum poate sa zica k face un contract cu noi k plateste el toate datoriile catre stat. mama nu doreste bani pe firma decat sa-i plateasca datoria la stat nu cere mai mult.
am o firma srl cu datoriisi este pusa in vanzare, tin sa va spun ca sunt asociata cu mama mea care este administrator. de curand a venit un francez la magazin si a zis ca o cumpara el asa mi s-a parut foarte dubios pentru k nu il interesa nimic nici cat stoc avem in firma .nu stiu cum este posibil asa ceva, dansul a spus k nu stie romana si vb doar in franceza dar a cerut bilantul si sa uitat pe el,cum a putut el sa inteleaga un bilant in romana...? si a spus k ne suna mai tarziu. cand a vorbit cu mama ia spus k momentan vrea sa fie doar administratorul firmei si noi sa ramanem la fel k si pana acum k asociatii firmei. nu inteleg deloc ce vrea sa faca...cum poate o persoana sa intre k administrator la o firma cu datorii la stat?? a mai spus k o sa plateasca toate datoriile ... ma scuzati k poate nu am scris corect si poate nu o sa intelegeti ce vreau sa spun. dar parerea mea este k vrea sa o insele pe mama.