avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Activitate elena.s.

Activitate elena.s.

Răspuns la discuția Cumul de functii
Va multumesc, dna(dra) crimson!Mi-ati lamurit problemele!=D>
Buna ziua!
Sunt angajata secretara la o firma(cu contract de munca pe durata nedeterminata). Pt. ca programul imi permite(lucrez doar dupa pranz), as vrea sa ocup si un al doilea loc de munca (educatoare), dar cu c.i.m. pe o durata determinata. Exista vreun temei legal care sa ma impiedice sa detin ambele locuri de munca?
Si un alt aspect: insarcinata fiind-in 2 luni-care dintre contracte se va suspenda si de pe urma caruia as putea beneficia de indemnizatie pt.cresterea copilului?Pot intra in concediu d maternitate si lucra in acelasi timp?:">
Răspuns la discuția indemnizatie asistent social
Va multumesc si aveti dreptate. Am urmarit pasii din raspunsuri, dar nu eram foarte lamurita in legatura cu ce ar trebui sa fac pt. a-mi rezolva problema :(.O sa incerc sa fiu mai atenta pt. a nu crea probleme:sorry:.Va multumesc inca o data!
Răspuns la discuția indemnizatie asistent social
Va multumesc:)!Probabil angajarea unui asistent este solutia ideala.Cui ar trebui sa se adreseze in acest sens?:-/
Răspuns la discuția indemnizatie asistent social
Multumesc frumos pt. raspuns!Si daca aceste fonduri provin de la bugetul local, iar acesta nu le are, inteleg sa se amane achitarea indemnizatiilor. Dar poate aceasta autoritate locala sa refuze sa le mai achite?Adica sa refuze un drept recunoscut de lege? Multumesc inca o data!
Buna ziua! As dori sa fiu lamurita intr-o privinta: matusa mea are dreptul la indemnizatie asistent social (primeste pensie de handicap-certificat permanent, nu mai retin exact ce grad), dar primaria comunei refuza sa mai acorde acest drept din luna, pe motiv ca nu are fonduri.Este in drept sa suspende acest ajutor banesc primaria?De unde vin acesti bani?Si daca refuzul nu este justificat, ce ar trebui sa facem?Va multumesc!
Buna ziua! As dori sa stiu:
1) cand se va organiza urmatorul concurs de admitere in SNG (p forumul oficial nu apare nimic)?
2) de ce pt unele posturi de grefieri sunt suficiente studiile medii?
3) este adevarat ca prin absolvire ti se aigura automat un post?