avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Activitate kymyk

Activitate kymyk

Răspuns la discuția vechime in munca
pe langa contractul de munca principal de 8 ore, mai un contract individual de munca pentru 4 ore, ca si expert in cadrul unui proiect
in aceste conditii intrebarea era daca vechimea in specialitate calculata este proportionala cu cele doua contracte de munca sau nu?
as dori cateva lamuriri privind urmatorul aspect>
pentru un angajat al unei institutii publice, care pe langa contractul de munca initial, mai are un contract de munca pentru o jumatate de norma, pentru o functie in cadrul unui proiect cu finantare europeana, vechimea aferenta acestei perioade in care, a fost prestata o norma si jumatate, se regaseste ca si vechime in munca si vechime in specialitatea studiilor?
aceasta vechime poate fi luata in considerare la avansarea intr-o treapta de salarizare superioara, sau la promovarea intr-o functie publica de grad profesional superior celei detinute in prezent?
mai exista in vigoare acea lege, nu mai stiu exact nr. ei, care prevedea ca salariatii din administratien care se ocupa cu implementarea de proiecte din fonduri UE sa beneficieze de un spor, parca era de 75%
doresc sa ma ajutati sa stiu care este, conform legislatiei in vigoare continutul unui dosar necesar pentru emiterea autorizatiei de construire a unui imobil(casa familiala), regim de inaltime P+1
Răspuns la discuția reduceri personal
multumesc kyandra
in cazul meu CL opereaza prin gestiune directa, si asta inseamna ca trebuie concesionata aceasta activitate, astfel ramanand locuri mai multe pentru administratie
serviciul de salubrizare aflat in subordinea Consiliului Local al unei localitati, fac parte din acel numar maxim de salariati care trebuie sa ramana in cadrul institutiei?