avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate Mirela Stinga

Activitate Mirela Stinga

Multumesc. O sa va scriu dupa ce primesc raspunsul oficial.
Multumesc pentru raspuns.
Inspectoratul este obligat sa transforme postul deoarece postul meu este unic in unitate (gradinita). Am vorbit si sunt de acord. Pe mine ma intereseaza cum pot sa imi pastrez treapata de incadrare la care sunt (am o vechime de 17 ani in unitate si functie si sunt incadrata la treapta 1) si sa nu ma oblige sa trec la treapata imediat urmatoarele celei de debutant cu studii superioare conform art.8 alin. 8 sectiunea 3 din legea 330. ,,Absolventii invatamantului superior de lunga si scurta durata, care la data trecerii pe functia corespunzatoare studiilor absolvite erau incadrati pe functii cu un nivel de studii inferior, specifice domeniului in care au absolvit studiile universitare, se incadreaza la gradul profesional imediat superior gradului de debutant, pastrandu-si gradatia avuta la data promovarii, numai in masura in care atributiile din fisa postului au fost modificate in mod corespunzator''.
Doresc va rog o interpretare a acestui articol. Va multumesc.
Buna ziua. Sunt angajata a unei institutii de inavatamant din Bucuresti in functia de administrator financiar (cadru didactic auxiliar) cu studii medii treapta I, din anul 1993 . Am terminat anul acesta (2010) studii superioare in domeniu. Doresc sa stiu cum pot promova. Cu multumiri