avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Activitate danima2001

Activitate danima2001

Răspuns la discuția CRESTERE COPIL
buns ziua

cum ar putea sa ma concedieze, nu sunt obligati ca 6 luni sa nu faca demersuri in aceasta privinta cu exceptia cazurilor de reorganizare judiciara sau faliment?
multumesc
Răspuns la discuția CRESTERE COPIL
buna ziua,

nu este nimeni angajat pe postul meu, eu vreau sa stiu daca exista vreun termen limita pentru depunerea cererii de reintoarcere si daca cumva angajatorul ar putea sa nu accepte?
multumesc
Discuție CRESTERE COPIL
Buna ziua
vreau sa revin din crestere copil mai devreme si vreau sa stiu daca exista vreun termen limita de depunere a cererii de revenire catre angajator?

multumesc
buna ziua

scrie undeva ca esti obligat sa anexezi certificatul de nastere, un alt act din care sa rezulte ca existe nasterea nu este posibil?
sa recapitulez, au voie sa desfinteze functia, dar nu au cum sa mi desfaca contractul?

eu nu voi accepta postul nou si voi sta pe vechea functie, cu aceleasi sarcini, pana la terminarea celor 6 luni?

si daca in tot acest timp, respectiv 3 luni , nu mi sunt recunoscute responsabilitatile, ce pot face?
si totusi nu mi se recunoaste functia...ce pot face?
si ce se intampla daca ei desfinteaza postul, iar eu nu accept ceea ce mi se ofera, pentru ca este mult sub nivelul meu?
copilul a fost nascut in octombrie 2011 - iar eu am intrat in cci pe 20 .02. 2012 pana pe 04.03.2012
20.02.2012 - 04.03.2012 nici macar o luna nu am stat in cci, iar copilul face 1 an in octombrie
buna ziua

ma confrunt cu o problema. Am revenit din crestere copil si am primit preaviz desi nu s au implinit inca 6 luni de la revenire.
Intrebare: au dreptul sa mi restructureze postul? Daca nu accept postul oferit, au dreptul sa mi desfaca contractul de munca?

cu respect