avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Activitate bogos elena

Activitate bogos elena

Răspuns la discuția copil
deci el poate sa vada copilul la tara chiar daca eu sunt in bucuresti?nu i-am interzis niciodata sa vada copilul,dar nici nu ma anunta inainte
va multumesc!
Discuție copil
Sunt divortata,am o fetita de 2 ani pe care o ingrijesc bunicii toata saptamana iar eu o vad doar in week-end (eu fiind in bucuresti iar ea la tara ) pentru ca trebuie sa muncesc.Hotararea de divort este definitiva si irevocabila tatal avand drept de vizita.
Acum ma ameninta ca va merge cu un executor judecatoresc la bunici sa vada unde sta fata .se poate intampla ceva rau ca am procedat asa lasand copilul acolo ca eu sa ii pot oferi ce este mai bun ?Si sunt obligata ca la programul de vizita sa ii aduc copilul in bucuresti sa il vada?
Discuție mostenire
buna seara,
In urma decesului tatalui ,au ramas mama si cei trei copii.Averea familiei se imparte intre cei patru membrii ramasi ?Daca mama doreste sa cedeze partea ei unuia dintre copii poate fara acordul celorlalti frati? Ce parte detine practic mama (jumatate din avere sau o parte egala cu cea a copiilor)?
Discuție alocatie
buna seara,
copilul meu face luna viitoare 2 ani,indemnizatia impreuna cu alocatia copilului le-am primit lunar pe card .Acum trebuie sa depun vreun dosar ca alocatia copilului sa vina in continuare?Indemnizatia va fi intrerupta sau va trebui sa anunt ca m-am reintors la serviciu?
buna ziua,
in luna octombrie mi se termina concediul de ingrijire si crestere copil .
firma la care am lucrat inainte de a intra in concediu este obligata sa ma primeasca inapoi ?(firma exista inca) dak ma intorc inapoi ma poate da afara imediat ? sau cum ar trebuii sa procedez?
va multumesc!
in urma divortului fostul sot plateste pensie alimentara fetitei dar de exemplu luna trecuta a platit pe 05.07 iar luna aceasta pe 26.08 este normal acest lucru ?
buna ziua,

am divortat de curand ,am legalizat hotararea de divort dar inca nu am reusit sa imi schimb actele . Este o problema ca inca ii port numele fostului sot?