avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Activitate ap77

Activitate ap77

Discuție Fisa postului
Buna ziua!
Lucrez de mai multi ani la o firma si desfasor activitate de birou. Luna aceasta am fost informata verbal ca va trebui sa am si activitatea in oras, ceea ce presupune conducerea unei masini de firma. Am permis din 2005, dar nu am condus pana acum. As vrea sa stiu daca pot fi obligata sa fac aceste lucru si cum m-as putea opune.
Va multumesc.
Răspuns la discuția amenda pentru parcare
Invitatia a fost facuta prin intermediul afisului lipit pe parbriz.
Am mers la politia comunitara si m-au invitat sa scriem procesul verbal pe banca din curtea institutiei pentru ca in incinta se facea schimbul de tura. Am refuzat si acum astept sa vad daca primesc acasa procesul verbal.
Azi dimineata am gasit lipit pe parbrizul masinii un afis de amenda de la politia comunitara (intre 600 si 2000 lei) pentru ca am parcat masina fara a respecta marcajul. Marcajul e oblic, iar eu nu m-am incadrat perfect pentru ca masinile intre care am parcat erau parcate drept. Ciudat este ca niciuna dintre cele doua masini intre care am parcat nu a primit amenda, in schimb a primit amenda si masina parcata alaturi de una din ele.
Trebuie sa ma prezint la politia comunitara in termen de 48 ore. Ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc.