avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Activitate drennn1

Activitate drennn1

Buna ziua . Pe la sfarsitul lunii Iunie , a fost o furtuna afara .Mama se afla pe balcon , si la parter , stateau niste baieti , care vin in permanenta la noi la bloc , si fac galagie , injura , tureaza motorul , politia nefacandu-le nimic .Mama care era pe balcon , strangea florile , cand , ii vede pe baieti cum urla la ea . Ea nu stie ce se intampla , si intra in casa . Peste o luna , politia la usa . Ni s-a spus ca , cineva a aruncat o punga cu gheata ,si i-a spart parbrizul unuia dintre baieti . Am ramas muti . Ei au mintit ca au vazut-o pe mama , cand le-a aruncat punga cu gheata , si apoi a fugit in casa .
Politia ii crede pe baieti , desi mama e nevinovata . A fost o pura coincidenta , dar politia refuza sa creada , nu fac cercetari . Va dati seama , putea sa arunce oricine , stam intr-un bloc de 8 etaje , si posibilitatea e mare . Mai ales ca tinerii aceia ii deranjeaza pe toti . Eu sunt sigur ca politaii sunt pe mana cu tanarul acela , care minte , si acum trebuie sa ii dea mama 400 lei pe parbriz . Dar mama refuza sa ii dea banii , si cred ca se va ajunge in instanta . Problema ar fii ca , politaii fiind mana in mana cu ei , am putea pierde cazul si s-ar face o mare nedreptate .
Deviez un pic de la subiect ,legat cu tinerii aceia . Acei tineri , vin la un magazin , care s-a deshis acum 2 ani , zilnic , pana la 3-4 dimineata . Beau , injura , tipa , vorbesc tare , tureaza motorul la masini etc. , si nimeni nu le face nimic . Ba mai mult , politia era efectiv langa ei de multe ori si nimic . Nu le ziceau nimic , desi era 2 dimineata . Ma deranjeaza ca , politaii se iau de noi copii , pe strada , ne cer datele , nefacand nimic , si pe cei ce fac cu adevarat galagie ,ii lasa in pace.